1. Główna
  2. /
  3. Jubileusz 25 lat
  4. /
  5. Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu...

Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu świętuje jubileusz 25-lecia powstania. Będą uroczyste obchody

data publikacji: wtorek, 14 gru 2021
Antoni Sokołowski

Antoni Sokołowski

Od ćwierć wieku słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu uczą się, jak praktycznie obsługiwać obrabiarki, frezarki, uczą się zawodu stolarza, budowlańca. Już w najbliższą środę 15 grudnia placówka będzie obchodzić 25 lat istnienia.

Jubileusz Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu

Każdy uczeń kierunków branżowych w Radomiu, który chce dobrze przygotować się do zawodu, zapewne spotkał się z kształceniem w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Kościuszki 5 b. Teraz placówka zaprasza wszystkich absolwentów i obecnych uczniów, pracowników, na uroczystości jubileuszowe.

– Chcemy podkreślić przy tej okazji, jak ważne jest dobre przygotowanie do zawodu. Naszą placówkę przez ostatnie 25 lat opuściło wielu uczniów, dziś, a dziś są wziętymi fachowcami w swoich dziedzinach

– mówi Piotr Zarzyka, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu.

Program obchodów

Rocznicowe obchody zaczną się w środę 15 grudnia o godzina 11.00. Po powitaniu gości będzie prezentacja historii szkoły, a po niej występ artystyczny, Zaplanowano także wykład przedstawiciela DMG Mori, a właśnie na jubileusz dotarła nowoczesna frezarka tej firmy, będzie ją można obejrzeć podczas prezentacji tej nowoczesnej obrabiarki. Uczestnicy uroczystości będą mogli zwiedzić pracownie dydaktyczne.

Uczą od 25 lat

Misją Centrum Kształcenia Zawodowego jest kształcenie zawodowe uczniów i słuchaczy, oraz praktyczna nauka zawodu w oparciu o nowoczesne pracownie i warsztaty. Absolwenci są gotowi do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach z przemysłu metalowego w zakresie: obróbki skrawaniem, informatyczną w zakresie programowania maszyn CNC, automatyki przemysłowej, jak również w branży spawalniczej. Kształtowanie umiejętności i postaw zawodowych umożliwiających dostosowanie się do zmieniającego się rynku pracy i wymagań stawianych przez pracodawców.

Centrum Kształcenia Zawodowego jest instytucją szkoleniową, wpisaną do rejestru instytucji szkolących w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie. Posiada Akredytację Programu Kształcenia Zawodowego na szkolenia w zakresie: programowania i obsługi obrabiarek numerycznych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, automatyk.

Centrum od 2005 roku ma uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego. Przeprowadzało egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie z branży budowlanej jak: wytwarzanie wyrobów stolarskich, wykonywanie robót drogowych, wykonywanie robót malarsko- tapicerskich, wykonywanie robót posadzkarsko okładzinowych, wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych.

Echo Dnia Radomskie

 

 

Kategorie wpisów

Archiwum

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Aktualności

Ogłoszenia