1. Główna
 2. /
 3. Aktualności
 4. /
 5. Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia...

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 w Radomiu już w środę 31 maja

data publikacji: poniedziałek, 29 maj 2023

Nie tylko dorośli, którzy chcą zdobyć konkretny fach, lub zmienić branżę, mogą skorzystać z bezpłatnej nauki zawodu. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 przy ulicy Kościuszki 7 w Radomiu organizuj

Chętni mogą odwiedzić 31 maja Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu

„Z przeszłości w teraźniejszość” – tak brzmi hasło tegorocznych Dni Otwartych. Odbędą się one 31 maja o godzinie 11.00 w placówce przy ulicy Kościuszki 7. W programie zaplanowano:

 • wystawę prezentującą pracodawców współpracujących z placówką
 • pokazy maszyn skrawających
 • spotkania z nauczycielami
 • prezentację pracowni
 • zwiedzanie warsztatów w budynku przy ul. Kościuszki 5b.

Bogata oferta kształcenia

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 w Radomiu jest publiczną placówką edukacyjną powstałą w 2022 roku z połączenia dwóch szkół: Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu posiada bogatą ofertę edukacyjną skierowaną głownie do osób dorosłych, którzy chcą uzupełnić posiadane wykształcenie lub zdobyć nowe umiejętności.
W skład Centrum wchodzi:

 • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych kształcące w systemie stacjonarnym i zaocznym
 • Szkoła Policealna w zawodach technik administracji, bhp oraz archiwista
 • Branżowa Szkoła II stopnia – kształcąca w systemie zaocznym, w zawodach: technik elektryk, technik automatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik mechanik, technik handlowiec
 • Centrum Kształcenia Zawodowego prowadzące kształcenie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, w takich zawodach jak między innymi: operator obrabiarek skrawających, automatyk, mechanik – monter maszyn i urządzeń, ślusarz, elektryk, informatyk, ekonomista, handlowiec, sprzedawca i wiele innych.

Specjalistyczne kursy płatne

W placówce prowadzone są również specjalistyczne kursy płatne w zakresie spawania metodą TIG, MAG, MIG, MMA pod patronatem Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz kurs w zakresie programowania i obsługi obrabiarek CNC w systemie: Heindenhain, Haas, Sinumerik.

 Dzień Otwarty, już w środę 31 maja.

Centrum ze względu na swoją specyfikę spełnia ważną rolę edukacyjną w regionie radomskim ponieważ pozwala kształcić się osobom w różnym wieku, którzy z różnych powodów zmuszeni byli do przerwania nauki oraz mieli dłuższe przerwy w uczęszczaniu do szkół. Wybór odpowiedniego dla siebie systemu kształcenia: systemu dziennego, stacjonarnego czy zaocznego pozwala na swobodne łączenie nauki z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, a także stworzenia każdemu uczniowi i słuchaczowi warunków do rozwoju zawodowego na miarę jego potrzeb i możliwości.

Procesy edukacyjne realizowane są w placówce zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego i zawodowego z wykorzystaniem nowoczesnej bazy dydaktycznej, oraz aktywnych metod pracy dydaktycznej.

– Placówka dysponuje pracowniami i warsztatami, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie niezbędne w wykwalifikowaniu specjalistów do podjęcia zatrudnienia w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Kadra kierownicza stara się stworzyć wszystkim uczniom i słuchaczom warunki do zdobycia wiedzy, kwalifikacji zawodowych zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy, jak również poprawy swojej sytuacji zawodowej i osobistej mówi Piotr Zarzyka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 w Radomiu.

Placówka współpracuje z pracodawcami i organizacjami społecznymi, co umożliwia ciągły rozwój i podnoszenie jakości kształcenia. Ściśle współpracuje z wieloma firmami w Radomiu, Polsce i Europie. Wspierającymi prace placówki są m.in.: MTS Berlin, DMG MORI Polska, Radmot i Lemich.

Dokształca również pracowników z branży metalowej, m.in.: dla Fabryki Broni „Łucznik” Sp. z o.o. w Radomiu, Imperial Tabacco Polska Manufacturing S.A. w Radomiu.

W ramach współpracy z pracodawcami placówka organizuje konkursy z branży mechanicznej, które polegają na wytypowaniu zawodnika do międzynarodowego konkursu WorldSkills oraz najlepszego operatora obróbki skrawaniem na obrabiarkach sterowanych numerycznie w regionie radomskim.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu jest ośrodkiem egzaminacyjnym posiadającym uprawnienia do przeprowadzania egzaminów zawodowych. Współpracuje z Centralną Komisja Egzaminacyjną i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Warszawie w zakresie przygotowywania i przeprowadzania egzaminów maturalnych, oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w części pisemnej i praktycznej dla uczniów i słuchaczy, a także uczniów kierowanych do placówki z zewnątrz.
Decyzją Mazowieckiego Kuratora Oświaty Centrum otrzymało akredytację na szkolenie w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie.

Centrum jest również instytucją szkoleniową wpisana do rejestru instytucji szkolących w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie. Posiada także Atest Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in.: Specjalnej Nagrody przyznanej z okazji 25-lecia istnienia CKZ w Radomiu oraz Lidera Regionu 2022. Placówka chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne (pomoc radomskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt, pomoc potrzebującym – zbiórki żywności czy pomoc uchodźcom z Ukrainy).

 

 

Kategorie wpisów

Archiwum

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Aktualności

Ogłoszenia