CKZiU2 E Aktualności E Ministerstwo Edukacji i Nauki -Departament Programów Nauczania i Podręczników

Ministerstwo Edukacji i Nauki -Departament Programów Nauczania i Podręczników

data publikacji: czwartek, 23 wrz 2021

Szanowni Państwo ,

W  dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw. Zachęcam Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu oraz upowszechniania informacji w swoich szkołach.

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Jak mówią organizatorzy, w CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Wydarzenie należy zgłosić poprzez stronę www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut, ale jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021 czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021. Zachęcam do korzystania z nich. Dzieci i młodzież, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy inni zainteresowani inicjatywą, mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć poprzez wydarzenie na Facebooku (https://m.facebook.com/events/4695099813842945/?event_time_id=4695284677157792&_rdr).Na stronie koduj.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować. W przypadku pytań związanych z wydarzeniem, informacje można uzyskać pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl.

Zachęcam do śledzenia profilu wydarzenia na facebooku (https://m.facebook.com/CodeWeekPL?_rdr)  i na Instagramie (https://www.instagram.com/codeweekpl/).

W załączeniu przekazuję, do wykorzystania, grafiki, przygotowane specjalnie na tegoroczne wydarzenie. Zapraszam do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Z poważaniem 

Tomasz Kulasa

Zastępca Dyrektora

 

 

 

Kategorie wpisów

Archiwum

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Aktualności

Czekoladowe odlewy

Nauczyciel zawodu Pan Sylwester Kaczmarczyk pod kierownictwem Dyrektora mgr inż. Piotr Zarzyka, wykonali...

czytaj dalej

Kapsuła Czasu

Prace nad KAPSUŁĄ CZASU zostały zakończone. Kapsułę wykonał zespół pracowników CKZiU nr 2 pod kierownictwem Dyrektora...

czytaj dalej

Ogłoszenia