Branżowe Centrum Umiejętności CKZiU nr2

  1. Główna
  2. /
  3. BCU
  4. /
  5. Ruszyła Budowa Branżowego Centrum Umiejętności...

Ruszyła Budowa Branżowego Centrum Umiejętności w Radomiu.

data publikacji: poniedziałek, 11 wrz 2023

Kilka dni temu w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 w Radomiu została podpisana umowa z firmą budowlaną Arbud Investment w Radomiu na przebudowę i dostosowanie budynku, w którym mieścić się ma Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Firma została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego. Ekipa budowlana rozpoczęła pracę 2 września.

Tworzenie Branżowego Centrum Umiejętności odbywa się w ramach projektu na „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno-mechatronicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej (BCU-BEM), realizującego koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”. Przedsięwzięcie wpisane jest do Krajowego Planu Odbudowy – mówi Piotr Zarzyka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 2 w Radomiu.

Jak dodaje dyrektor, który podpisywał umowę z wykonawcą, w ramach działań budowlanych zostanie wyremontowany i dostosowany budynek przy ulicy Kościuszki, który będzie składał się z części dydaktycznej wyposażonej w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć w dziedzinie automatyki przemysłowej, części biurowej przeznaczonej dla kadry zarządzającej oraz części sanitarnej. Obok budynku będzie znajdował się parking przeznaczony dla pracowników i osób korzystających z oferty Centrum. Nowo wyremontowany budynek będzie dostosowany także dla osób niepełnosprawnych.

– Celem utworzenia nowej placówki oświatowej ma być wsparcie w pozyskiwaniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach w regionie radomskim i ogólnopolskim, wzrost zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym, zwiększenie udziału pracodawców w procesie edukacji, wsparcie szkół i uczelni w nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami, a także promowanie uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się i dokształcania dorosłych – dodaje dyrektor Piotr Zarzyka.

Branżowe Centra Umiejętności mają być rozwiniętymi technologicznie ośrodkami kształcenia i egzaminowania w danej branży. Z oferty placówki będą mogli skorzystać uczniowie, studenci, nauczyciele oraz inne osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe z całej Polski.

Zakończenie prac w radomskim Centrum Kształcenia zaplanowano na koniec 2023 roku. Natomiast pierwsze zajęcia mają rozpocząć się już w styczniu 2024 roku.

Link:

https://echodnia.eu/radomskie/ruszyla-budowa-branzowego-centrum-umiejetnosci-w-radomiu-juz-ruszyly-prace/ar/c1-17874803

Kategorie wpisów

Archiwum

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Aktualności

Ogłoszenia