1. Główna
  2. /
  3. Ogłoszenia
  4. /
  5. Siłą jest dialog

Siłą jest dialog

data publikacji: środa, 14 kwi 2021

Plakat MEDIATIO

ulotka MEDIATIO

Siła_Jest_Dialog-_Pismo-_Placówki_oświatowe

Szanowni Państwo,

Działając w imieniu i na rzecz partnerstwa w ramach projektu „Siłą jest dialog” którego celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji i sprawnej komunikacji zwracamy się z prośba o:
1. Partnerstwo biznesowe w ramach projektu „Siłą jest dialog”.
2. Umieszczenie informacji o projekcie na Państwa stronie internetowej oraz innych możliwych miejscach dostępnych dla pracowników, uczniów oraz rodziców.
3. Wsparcie projektu poprzez:
a. poinformowanie pracowników o możliwości skorzystania z projektu,
b. poinformowanie uczniów oraz rodziców o możliwości skorzystania z projektu.
W ramach projektu pragniemy pokazać, że w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów. Dodatkowo edukacja w tym zakresie pozwala zapobiegać niechcianym zjawiskom na przyszłość.
Szefową projektu jest Aneta Gibek-Wiśniewska – specjalistka od prognozowania, rozwiązywania i zapobiegania konfliktom w biznesie. Założycielka Fundacji Mediatio odpowiedzialna za merytoryczną część projektu wraz ze specjalistami od kilkudziesięciu lat wykonującymi zawód mediatora, prawnika. „Od 20 lat wspieram podmioty gospodarcze oraz osoby prywatne w wychodzeniu z kryzysowych sytuacji, początkowo jako sędzia, a obecnie – adwokat i mediator. Na co dzień pracuję zarówno z kadrą kierowniczą, jak i zespołami pracowników w dużych i małych przedsiębiorstwach. Prowadzę szkolenia z zakresu sprawnej komunikacji, mobbingu, a także kurs certyfikujący na mediatora. Przekazuję wiedzę potrzebną do nieustannego rozwijania firmy, do tworzenia zgranych zespołów, nawiązywania trwałych relacji z Instytucjami, Urzędami oraz partnerami biznesowymi.

Posiadanie mediatora na zasadach współpracy biznesowej daje wiele korzyści. Mediator współpracujący z daną organizacją nie tylko prowadzi mediacje pracownicze, ale co najważniejsze wspiera ludzi, obserwuje i pomaga uporządkować sprawy organizacyjne. Pozwala na oczyszczenie atmosfery jeszcze przed natężeniem konfliktu. Empatyczne podejście mediatora oraz świadomość, że jest on osobą neutralną i z zewnątrz, ułatwia nawiązanie kontaktu oraz wzbudza chęć otwarcia się na innych. Takie działanie wpływa pozytywnie na współpracę i chęć rozwiązania konfliktu w sposób polubowny. Tworzy przyjazne środowisko, w którym rozwiązywanie konfliktów jest zdecydowanie prostsze, a także daje możliwość zapobiegania im w przyszłości.
Wobec powyższego, zwracam się z uprzejmą prośbą o zawarcie partnerstwa oraz zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na www.mediatio.pl oraz do kontaktu korzystając z komunikacji telefonicznej pod numerem 721 782 222 oraz korespondencji e-mailowej kontakt@mediatio.pl.
Jesteśmy przekonani, iż planowany przez nas projekt przyczyni się do upowszechnienia mediacji i idei rozwiązywania sporów w sposób pokojowy, a tym samym przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw wśród obywateli. Podejmując z nami współpracę stają się Państwo również Architektem w budowaniu dialogu.

Z wyrazami szacunku, Prezes Zarządu Fundacji Mediatio

Kategorie wpisów

Archiwum

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktualności

Ogłoszenia