CKZiU2 E Baza dydaktyczna E Pracownia komputerowego wspomagania projektowania

Pracownia komputerowego wspomagania projektowania

Podczas zajęć z Komputerowego Wspomagania Projektowania słuchacz poznaje program komputerowy służący do projektowania 2D i 3D. Zaletą projektowania w systemie 3D jest możliwość wyeliminowania na etapie projektowym błędów popełnionych podczas myślenia o projekcie. A także wykreowaniu w wirtualnej rzeczywistości przestrzennego modelu widocznego z każdej strony, w 100% realnego, mimo iż tylko wygenerowanego na ekranie komputera. Projektowanie w programach 3D przestrzennych obiektów jest niewątpliwie dużym ułatwieniem, a myśląc ekonomicznie w znaczny sposób obniża koszty przygotowania prototypów.

Wprowadzenie do programu poprzedzone jest ogólnym omówieniem zasad działania, pokazem jego możliwości i podstawowymi ćwiczeniami związanymi z jego działaniem. Słuchacz poznaje sposoby pracy z programem, oswaja się z pracą z komputerem i nabywa wprawy w posługiwaniu się oprogramowaniem Inventor. Po fazie ćwiczeń ogólnych następuje praca indywidualna z komputerem – słuchacz rysuje i realizuje własne projekty Efektem tych prac jest dokumentacja prac w formie katalogu na płycie CD – możliwa do zaprezentowania potencjalnym pracodawcom i zleceniodawcom zainteresowanym dorobkiem słuchacza.

Aktualności

Czekoladowe odlewy

Nauczyciel zawodu Pan Sylwester Kaczmarczyk pod kierownictwem Dyrektora mgr inż. Piotr Zarzyka, wykonali...

czytaj dalej

Kapsuła Czasu

Prace nad KAPSUŁĄ CZASU zostały zakończone. Kapsułę wykonał zespół pracowników CKZiU nr 2 pod kierownictwem Dyrektora...

czytaj dalej

Ogłoszenia